Tématická literatura - některé tipy

TIP: vícejazyčný blog o veganství: vegan21.org

Tématická literatura - některé tipy

<<

 

Neber zvíře do úst, aneb podala snad Eva Adamovi jelito? (Pavel Hub): Zejména v našem zdejším a dnešním prostředí je toto základní kniha o všem co souvisí s ochranou zvířat. Kniha nabízí témata formou rozhovorů s osobnostmi z mnoha oblastí, je svěží, přesvědčivá, osobní a osobitá. Naprosto vynikající. Objednat lze na adrese nejezzvire@seznam.cz

 

Vegetariánský život, (Armin Risi, Ronald Zürrer): Kniha o etických, ekologických, i zdravotních přednostech bezmasé výžvy. Ucelené, přehledné dílo, které pro vegetariánský život nadchlo za několik let od svého vydání už velké množství lidí. Vydalo nakladatelství EarthSave CZ.

 

Osvobození zvířat, (Peter Singer): Kniha o nadvládě člověka nad zvířaty a o tom, jak s touto nadvládou skončit. Kniha známého etika a univerzitního profesora inspirovala celé hnutí za práva zvířat!

 

Věčná treblinka, (Charles Patterson): Hledání paralel mezi nacistickými hrůzami a lidským chováním ke zvířatům.

 

Zvířata jsou naši bližní, (sestavil MUDr. Jan Čejka): Nádherný výbor z děl světových humanistů a křesťanských myslitelů.

 

Jejich jest království, (sestavil MUDr. Jan Čejka): O osudu zvířat a o etickém chování vůči nim.

 

Zvířata jsou naši bratři, (Edgar Kupfer-Koberwitz): Nejíme zvířata, abychom se neživili utrpením a smrtí jiných tvorů.

 

Průvodce (začínajícího) vegetariána, (V. Melinová, B. Davisová): Kompletní průvodce vegetariánským stravováním zdaleka nejen pro začínající vegetariány a vegany.

 

Hřbitov na talíři, (JUDr. Jan Šťastný): Seznam živočišných látek v potravinách a v kosmetice. Přehledné a praktické! Doporučujeme!

 

Proč nejím maso, (Helmut F. Kaplan): Etické a zdravotní důvody pro veg. stravu.

 

Vegetariánská strava- Stanovisko americké dietetické asociace a kanadských dietologů. ADA sdružuje 70 tisíc odborníků z celého světa - k vegetářství se vyjadřuje kladně. Publikace obsahuje i postoj České pediatrické společnosti k alternativní výživě.

 

Vegetariánství, (Prof. MUDr. K. Wisniewska-Roszkowska): Zcela nadčasová publikace vyšlá v češtině v roce 1990 se dá dnes sehnat pouze v antikvariátech. Je k přečtení i na veg.cz

 

Vegetariánská kuchyně - Špalíček receptů, (Jenny Staceyová): Praktická veg. kuchařka s bohatými ilustracemi. Svým malým rozměrem se hodí na cesty.

 

Vegetariánská kuchařka - Trendy pro třetí tisíciletí, (Inga-Britta Sundqvistová): Klasické i nové recepty, pokrmy pro děti. Vynikající obsahem i rozsahem.

 

500 veganských receptů - (Newmanová a Steenová): Vynikající -  velmi pestrá škála receptů, praktické.

 

Zdravá kuchyně - Malá velká kniha klasické i nevšední kuchyně z celého světa. Stovky vegetariánských receptů s fotografiemi. Veganské recepty jsou zde označeny. Obsáhlé a pestré dílko.

 

Nevařte podle kuchařek, (R. a H. Uhrin): Kompletxní pohled šéfkuchaře a lékařky. Mnoho inspirací.

 

Tvé srdce - tvá planeta, aneb Fit pro život lll., (H. Diamond): Strhující rozbor souvislostí mezi rostlinnou stravou, zdravím a šancí na přežití naší planety. Kniha je rozebrána, ale bývá v antikvariátech.

 

Vražda zvířat je smrt lidí - Publikace sdružení Univerzální Život. O duchovních souvislostech, o tom, že každá akce má svou reakci. Sdružení prakřesťanů vydává i další knihy na toto téma.

 

Sám proti zlu, (P. Kosatík): Život a dílo našeho předního prvorepublikového humanisty, vegetariána a ochránce zvířat. O praktickém životě ve službách Dobra.

 

Muž, který sázel stromy, (Jean Giono): Drobná, ale strhující knížka o síle jednotlivce s přesvědčením. Kniha o naději. Krásné dílo.

 

Děti a jejich milí přátelé, (MUDr. Ctibor Bezděk): Kniha o dobrém vztahu dětí ke zvířatům, napsaná v období první republiky vegetariánským lékařem, je aktuální i dnes.

 

Andělé zvířat, (Ing. Eva Linhartová): Originální příběh koně inspirovaný skutečnými událostmi, u kterého se budete smát i plakat. Určeno dětem i dospělým.

 

Zelená svatozář, (Prof. Erazim Kohák): Základní, ideově-filozofická kniha shrnující hlavní názorové proudy z oblasti ekologie - environmentalistiky. Obsahuje i pěknou kapitolu o vegetariánství. Rozhodně doporučujeme i všechny ostatní knihy profesora Koháka.

 

Až na dno blahobytu, (Prof. Jan Kelller): Tato kniha se snaží přispět k pochopení toho, proč naprostá většina lidí lhostejně přihlíží blížící se ekologicko-sociální pohromě. Doporučujeme i jiné knihy od profesora Kellera.

 

V jiném rytmu, (Scott Peck): Vynikající kniha o volných komunitách. Knihy S.Pecka, jako např. "Nevyšlapanou cesto", nebo "Svět, který čeká na zrození", lze vždy doporučit.

 

Veg mňamky nejen pro vegan(k)y, (Martina Čermáková): Vítěz ceny Vegetariánská kniha roku. Svěží, lehké a delikatesní recepty, podané záživným stylem. Vynikající fotografie a grafika.

<<