280 tisíc tuleňů

TIP: vícejazyčný blog o veganství: vegan21.org

280 tisíc tuleňů

<<

 

Možná to všichni víte - Kanada hodlá v tomto  (2009) roce pobít 280 000 tuleních mláďat,o 5000 víc, než loni. Argumentem je, že při zastavení lovu /a ten dokázalo zastavit i takové Rusko/ by v příslušné oblasti drasticky stoupla nezaměstnanost...Zdá se, že snad i nacisté mohli mohli argumentovat tím, že v koncentrácích dostane práci spousta lidí?


Tuleni se loví téměř výhradně pro kůži, tedy pro tu smetánku, která neslyší ani na hlas celebrit, které si vystačí s kožešinami umělými a osobně se proti lovu tuleňů zasazují, jako např. Paul McCartney a mnozí jiní. Největší hodnotu má kožešina do 4 týdnů stáří mláděte. Aby se nepoškodila, tuleni se samozřejmě nestřílejí - umlátí se většinou železnou tyčí. Někteří ani nezemřou a jsou z kůže stahováni zaživa. Opravdu pěkný obrázek "vyspělé demokracie"..


Někdy se, zvláště v zemi "smějících se bestií", jak kdosi z ciziny definoval Čechy, protikožešinové aktivity zesměšňují a mám trochu pocit, že jejich síla a četnost slábne. To by byla škoda. Kožených a kožešinových výrobků  s růstem koupěschopnosti spíše značně přibývá, často i pod nálepkou "návratu k přírodě"....Ti, kdo se do nich halí, opravdu asi nemají do pravěku a jeho mentální úrovně daleko.               Karel z Ráje

<<