Statečné prasátko "LuLu"

TIP: nové stránky o veganství a web ticháRadost.cz

Statečné prasátko "LuLu"

<<

 

Je známou skutečností, že prasata jsou stejně inteligentní jako psi. Jsou to oproti uměle vžitým lidským představám i jedna z nejčistotnějších zvířat. Prasátko je rádo, když ho člověk hladí a opětuje mu svojí viditelnou radostí svou přízeň.

 

Američanka Jo Ann Altsmanová odjela na svou vysněnou dovolenou do lesů v Pensylvánii, kde bydlela kus od silnice ve svém karavanu. Krátce po utáboření ji však postihla srdeční příhoda. Toho si všimla samička vietnamského domácího prasátka jménem LuLu, která přiběhla k  bolestí paralyzované ženě a chvíli ji pozorovala  a dokonce vydávala zvuky podobné pláči.

Pak LuLu vyběhla k brance tábora, kterou si sama otevřela a běžela k silnici. Tam klidně čekala až pojede auto. Když auto přijíždělo, LuLu soustředěně vstoupila do vozovky a lehla si před kola auta. Řidič ale nezastavil a LuLu objel. Prasátko se tedy zvedlo a běželo zpět zkontrolovat Jo Ann. Když vidělo, že se její situace nezlepšila, běželo opět duchapřítomně na silnici. Po 45 minutách jedno auto zastavilo a LuLu dovedla jeho řidiče k Jo Ann.  Řidič zavolal záchranku a vše dopadlo dobře.

Nenamlouvejme si, že tato inteligence se vyskytla jen u tohoto jednoho prasátka - to jenom proto že člověk degradoval tyto roztomilé tvory na vězně a živé stroje na maso, nedáváme prasátkům možnost projevit svou osobnost, ale inteligentní jsou všechna.

Ještě máte chuť na vepřové maso?

-ze-

<<