Nečekejme řešení odjinud

TIP: vícejazyčný blog o veganství: vegan21.org

Nečekejme řešení odjinud

<<

 
Situace je velice vážná. Bolesti je mnoho. Nemůžeme si dovolit nelogickou myšlenku, že za nás naši situaci, či tragickou situaci zvířat, bude řešit někdo jiný. Vše je JEDEN ŽIVOT - člověk, zvíře, rostliny, minerály, Země, Vesmír...  Každý z nás je buňkou tohoto "organismu života", a čím víc buněk bude pracovat pro zdárný chod celého organismu života, tím pravděpodobnější bude ten lepší scénář výsledku našeho snažení.
 
Nečekejme tedy spásu jen od vlád států, politiků či parlamentů. Rovněž by bylo alibistické čekat vyřešení situace pouze od různých sdružení na ochranu zvířat. Jejich činnost je sice často velmi důležitá, ale pokud se do "hnutí za osvobození zvířat" nepřipojíme my všichni, nebo alespoň podstatná část z nás, bude úspěch stále v nedohlednu. Pouhá pasivní podpora dobré věci není řešením. Je třeba být aktivní a nepolevit v osobním úsilí.
 
Mnoho z vašich blízkých, kteří vám zpočátku nadšeně v ochraně pomáhali, budou postupně odpadávat. Tím se však nenecháme odradit. Vše přece děláme pro zvířata, nikoliv jen proto, že stejnou činnost vykonávali naši blízcí.
   
O co tedy jde? Stručně a jasně: Jde o to, že my všichni, kteří nyní čteme tyto řádky, si sedíme v relativní pohodě před monitorem, a PRÁVĚ  V  TUTO  CHVÍLI  umírají nevinné bytosti kvůli lidské krutosti způsobené lidskou nevědomostí, a  PRÁVĚ  V  TUTO  CHVÍLI  můžeme začít zmírňovat bolest tohoto světa. Právě teď !  Možností je mnoho. Každý si najděme sobě vhodný způsob.

-ze-

<<