Pytláctví

TIP: nové stránky o veganství a web ticháRadost.cz

Pytláctví

<<

Čas od času se v médiích objeví zpráva o zjištění, že v některém lese se zřejmě pytlačí. Podle některých neoficiálních odhadů může mít pytláctví na svědomí až 20% zabité lesní zvěře.

 

Kromě samotné skličující představy ŽE bylo zvíře pytlákem zabito, je ještě více skličující představa JAK bylo zabito. Takový pytlák totiž, aby nebyl dopaden a mohl někde v klidu svůj "úlovek" zpeněžit, musí jednat tiše a bez výstřelů, které by mohly vzbudit pozornost okolí. Zvířata tedy chytá do různých amatérsky zhotovených ozubených železných pastí, do ok z drátů, či je usmrcuje elktřinou nebo jinými strašlivými způsoby. Zřejmě nemůže své pasti kontrolovat na mnoha místech najednou a už vůbec ne často, aby nevzbudil pozornost, proto je silně pravděpodobné, že zvířata mohou v jeho pastích umírat dlouze a bolestně, třeba i pomalu vykrvácet a podobně.

 

Možností k řešení je několik: Kdokoliv z nás by nalezl v lese pasti evidentně nastražené pytlákem, musí ihned povolat kompetentní osobu pro jejich zlikvidování a také policii, aby hlídala okolí pastí a tak pytláky mohla chytit. Můžeme na vytipovaných místech držet také dobrovolné stráže. Zjistíme-li že někdo prodává maso či kůže od pytláků, ihned jej oznámíme na policii. A za další: šiřme myšlenku vegetářství a soucitu, neboť čím více bude prakticky soucitných lidí, tím méně bude pro pytláky možností maso prodávat.

I zde by bylo velmi potřeba vytvořit skupinu ochránců zvířat potírající konkrétně tyto hrůzy páchané na lesních zvířatech. Ujme se toho někdo?

 -ze-

<<