Maďarsko - svobodná propagace tyranie

TIP: nové stránky o veganství a web ticháRadost.cz

Maďarsko - svobodná propagace tyranie

<<

Jen drobné upozornění - Maďarsko, pokud mohu věřit médiím, přijalo zákon, dle kterého bude možno nosit viditelně jakékoliv symboly, včetně hákových křížů a dalších fašistických i jiných, pokud toto nošení nebude přímo spojeno s aktivním potlačováním lidských práv a svobod. Takže když v Maďarsku, které už na hranici fašounství lavíruje pěkných pár let, potkáte tlupu těch vyholených troglodytů, potetovaných háknkrajci i na očních víčkách, s hajlujícím Hitlerem na triku a na zádech s nápisem  něco jako "Smrt všem kromě nás", máte si, pokud vás přímo na místě neumlátí, říci "fajn, jasně, svoboda, tolerance...jsme přece vyspělá demokracie, každý má právo na svého koníčka......."


Tento zákon byl údajně Maďarsku naordinován dokonce z Bruselu, kam se odvolal jakýsi maďarský stalinista s  tím, že je mu bráněno nosit rudou hvězdu...a evropský soud mu prý dal zapravdu. Nebudu spekulovat o detailech, které neznám, zájemce o detaily si je jistě dokáže najít.
Pokud vím ,dosud tento zákon nevyvolal ve veřejnosti žádnou razantní odezvu. Mohou se těšit i čeští extrémisté všeho druhu na rozkvět jejich "svobod"? Zatím ještě doufám, že ne, i když kompromisy společnosti pod tlakem domělé tolerance jsou stále hlubší, tím hlubší, čím více se lidé zajímají jen o  své momentální subjektivní zaopatření.


 V této souvislosti už déle mudruju nad tím, jestli stále masivnější produkce různých, na druhou světovou válku a fašismus zaměřených pořadů v médiích má onen zvědomující a odstašující charakter, nebo zda se stávají kontraproduktivní a veřejnost k podobným zrůdným myšlenkám spíše inspirují. Tyto pořady, jakkoliv stále jakoby povinně vsouvají věty o tom, jak byl fašismus špatný, se o mnoha postavách a činech těchto zrůdných osob historie vyjadřují stále s větším přiznáním různých kvalit a hodnot...Na konci bude otevřená glorifikace? Není dne, abyste např. na ČT 2 nenašli nějaký pořad o fašistických válečných prominentech, bitvách, válečných akcích atd...Jinak vítaný dokumentární kanál Prima ZOOM na tomto obsahu postavil velmi výraznou část své náplně. Stále více se tato doba pojímá jako jakýsi dávno neskutečný western, který přece tak pěkně rozproudí adrenalin..

Nejsem si jist, zda, ponoří-li se toto téma do oblasti dobrodružné zábavy, jej odtud bude ještě vůbec možné vyprostit...Nezbyde tedy než si to "dobrodružství" zopakovat v reálu?   

Karel z lesa

<<